Almanya’da trafik kazası: 5 ölü

Almanya’nın doğusundaki Leipzig kenti yakınlarında meydana gelen trafik kazasında en az beş kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı. A9 otobanında Flixbus uzun yol otobüs firmasına ait otobüsün önce sağa saptığı, ardından yan yattığı ifade edildi.

BBC’nin aktardığına göre, Flixbus’a ait otobüs, başkent Berlin’den yola çıkmıştı. Otobüs, Nuremberg üzerinden Zürih’e gidiyordu. Saksonya eyaleti yetkilileri, taziye açıklaması yaparak ‘düşüncelerinin hayatını kaybedenlerle olduğunu’ söyledi.

OTOBÜSTE 53 YOLCU VE İKİ ŞOFÖR VARDI

Saksonya eyaletinin polis yetkilileri de sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı açıklamada, “A9 otoyolunda meydana gelen kazada çok sayıda kişi ölümcül olarak yaralandı. Çok sayıda yaralı var” ifadelerini kullandı. Almanya yerel basınında da kazada en az beş kişinin hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Polisin açıklamasına göre, kazanın ardından yol, Münih kenti istikametinde trafiğe kapatıldı. Paylaşılan görüntülerde de ambulans ve helikopterlerin olay yerine intikal ettiği görüldü. Flixbus ise konuya ilişkin açıklamasında, kazanın tam olarak hangi şartlar altında gerçekleştiğinin henüz bilinmediğini ifade etti. Şirket, ne olduğunun anlaşılması için acil durum servisleriyle birlikte çalıştıklarını bildirdi. Berlin’den Zürih’e doğru giden uzun yol otobüsünde 53 yolcu ile iki şoförün olduğu bilgisi verildi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x